دبیرخانه بیانیه گام دوم انقلاب

/images/stories/gam2_ir/asar/213.pdf

حوزه و دانشگاه در مملکت اسلامی ایران یکی بوده و ماموریت هر دو احیای تمدن نوین اسلامی است؛ دنیای اسلام به قیام علمی نیاز دارد و این قیام علمی به تنهایی محقق نخواهد شد، حوزه و دانشگاه باید در کنار هم تمدن نوین اسلامی را احیا کنند.

🔹 حوزه و دانشگاه باید باهم متحد باشند و به میدان بیایند، متاسفانه به واسطه نقشه های آمریکا، پول عربستان و حضور اسرائیل در منطقه، جغرافیای کشورهای اسلامی میدان تاخت و تاز شده و دشمنان اسلام، مسلمانان را به جان هم انداخته اند، صاحب نظران و اندیشمندان حوزه و دانشگاه به میدان علمی بیایند و در این زمینه تبیین کنند.

حوزه/ آیت الله رجبی در ششمین کنگره بین المللی علوم انسانی اسلامی گفت: پس از انقلاب که امام راحل طرح بازسازی علوم انسانی را مطرح و اقدامات لازم را آغاز کردند. در همان زمان برخی کارشکنی علیه این اقدامات را شروع کردند و این طرح مبارک متوقف شد، اما آیت الله مصباح به مسیر خود ادامه دادند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری «حوزه»، آیت الله محمود رجبی، رئیس موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره)، امروز در ششمین کنگره بین المللی علوم انسانی اسلامی که در مرکز همایش های صدا و سیمای تهران برگزار شد، گفت: پیش از انقلاب آموزش علوم انسانی در دانشگاه های ما مبتنی بر مبانی سکولاریستی و الحادی بود که زندگی، فکر و اندیشه نسل آینده را تهدید می کرد و خلا در این حوزه ناشی از این مسئله می شد که نظام آموزشی در آن مقطع زمانی نمی توانست به مقابله با تهاجم و پاسخگویی به شبهات برآید.

وی اضافه کرد: آیت الله مصباح یزدی با شناختی که از علوم انسانی و برنامه های حوزه علمیه داشت، برنامه تحولی به عنوان مکمل برنامه حوزه را تدوین کرد که هدف جلوگیری از آن تهدید و آسیب و کارآمدسازی حوزه برای تامین و مقابله با این تهاجم بود. در همین راستا علوم انسانی با رویکرد انتقادی و پیش نیاز تقریر شده بود که یکی از آنها فلسفه اسلامی و مباحث عقلی و نظام اندیشه قرآنی بود.

وی افزود: هدف استاد از آموزش علوم انسانی اسلامی به فضلای حوزه با رویکرد انتقادی، هدف اصلی نبود بلکه معبری برای تولید علوم انسانی قرآن بنیاد با علوم اسلامی بود. اقدام ایشان چند جانبه بود که به تربیت نیروی انسانی و تدوین علوم انسانی قرآن بنیاد منجر شد.

آیت الله رجبی با اشاره به اینکه هدف آیت الله مصباح این بود که فضلای حوزه تدریس و تحصیل حوزه علوم انسانی اسلامی را فراهم کنند و استادان را برای تدریس در این حوزه آماده نمایند، گفت: علوم انسانی برای اجرا باید توسط استادان این عرصه اجرا شود، بنابراین باید محققانی تربیت شوند که در وضعیت کنونی مسیر را ادامه دهند. بر همین اساس ایشان سعی کردند که به علوم انسانی در بستری که مسائل و مبانی خود را دارد توجه شود. ایشان معتقد بود که باید علوم انسانی اسلامی را شناخت و مبانی آن را به دست آورده و نقد کرد.

اولین نمایشگاه تمدن نوین اسلامی

🔻معرفی آثار تولید علم در زمینه:
🔹تمدن نوین اسلامی
🔸حکمرانی دینی
🔹علم تمدن ساز
🔸بیانیه گام دوم
🔹فقه حکومتی
🔸الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت

🕘 زمان برگزاری: ۲۷ الی ۳۰ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۹ الی ۱۶

⭕️ افتتاحیه: شنبه ۲۷ آذر ساعت ۹:۳۰ صبح (همزمان با روز وحدت حوزه و دانشگاه)

💠 مکان: باشگاه دانشجویان دانشگاه تهران

🎬 پخش زنده از تلویزیون اینترنتی دانشگاه تهران:
tv.ut.ac.ir

معرفی_کتاب

 نام کتاب: آزادی یعنی آزادی
"آزادی در منظومه فکری استاد سید علی خامنه‌ای"

 گردآورنده: محمدرضا سعادتی

مجموعه حاضر ، متشکل از دو بخش است.

1⃣ بخش اول شامل متن پانزده سخنرانی رهبر معظم انقلاب در خطبه های نمازجمعه تهران است که در سال های ۱۳۶۵ و ۱۳۶۶ ایراد شده است.

2⃣ بخش دوم نیز شامل متن «بیانات ایشان در دانشگاه تربیت مدرس در سال ۱۳۷۷» و «بیانات در نشست اندیشه های راهبردی با موضوع آزادی» است که به جهت اهمیت و کمتر دیده شدن آنها ، مجموعه ی خانه طلاب جوان به جمع آوری و انتشار این بیانات اقدام کرده است.

زیر مجموعه ها

JFIFLavc58.91.100C  $$""**+33>!1QAa"qR32#B$brCS4c%s1!a2QA"bBRr#q3" ?-BUZ Fʅv v GNBv v kt.Woo=FBv v kt.Woo=FBv v kt.Woo=FBv v kt.Woo=FBv v kt.Woo=FBv v kt.Woo=FBv v kt.Woo=FBv v kt.Woo=FBv v kt.Woo=FBv v kt.Woo=FBv v kt.Woo=FBv v kt.Woo=FBv v kt.Woo=FBv v kt.Woo=FBv v kt.Woo=FBv v kt.Woo=FBv v kt.Woo=FBv v kt.Woo=FBv v kt.Woo=FBv v kt.Woo=FBv v kt.Woo=FBv [4wUsBIu`UjgUk?;ߤ-̽q""8" """ """ """ """ """ """ """ """ """ """ +MgVV?ϻ+j:,ʫY!ZVBs-q""8" """ """ """ ˘X17qlTY[[RWrsrE')ﮘs hhYW]Q|oQWs0gFX|IF~ $PӺ6H)E.Y؋0kvZz\{yh"OKtJMZ cjKY@%q{A']UIrEiD@DDD@DDD@3+Mg{{U~JY!Sg8wAD@DDD@DDD@DDV7fTai^pcnMVEVnRE>KQnIG9]TL/w[hU)&}{e|R9PV|gE5H<"ě܎AB0l+)#(-luφ6L/f0{J*hQvMI@"klnZ;m5X'G;m飯}Q\QgUZ Ԫo6{mӉqDDD@DDD@DDD@DDD@DDD@DDD@DDD@DDD@DDD@DDD@DDZh>飯}Q\QgUZ Ԫo6{mӉq~]./ˢD@DDD@DDEp-7Ug$lږ"/M)n_8VD@~NDDD@DDD@DDD@DDD@DDD@DDpn4wUYZh>飯/v{U~J; wM-s.y_-ŒfߒpVj;MDۋ֛{ lŧN%-lotq0s6 B(!\N@eAO&(Ȝ;Se{;f[b ᘷp(rI"W=E|ň`:以2<4 t wlc)\4vhӐ'QhUu͎7a"3ĥso?q|d͹\5 7I| ' Z]1.{Foa hapEE~M5L[=s<?fװZV m%;N}3rD&w#;祭UڢAku_,TZuOwo|9Ѵe rT.;`3N$ȨCCt9δ-76$uT[YkE];#k[E[@ =|:v`d-{(֒[.(;.Id{䞠׹[ .uP 63 NR2<)~R $iШmsMI$V0^jnSK 4 zZ:q!KiCTܖPW1g NkCK_bI+Ƈ8w;LM|oGݝJ59ppx;76-C.M鋧{3p4HDÜq 2w-UR>P{*ŵA2g*}ϔ˴cݢ.wH}:C$+$Q{X 1O}\woJ]MTS/DZMt4/> Wh ڱYms7Kt\%wmĒM~ө%LI ˠThMɔ^˹'Ɋ-K|k푱ǽCZg䪅9AAm›Ù: :H(ۼl^+1mo~ES7]Z 0"9NlMAm}|bH @oo䶤~-S֢mJ;][J,6p;f-W/{K4xOzOW܎Iu.vi~ײn9$cz 54qG5 smUi$(65 QR!Qϧ6aOq6USQO4@9a"{p;GWn)dHmk ɷ*{W,F0$NcY3'gb8M=8JM}I)#dm[#mD o,9ǦSqRdhqɫwͷp嵱7U)7)MT21ٌCHSwpGK;Д.V{‘Y/edryVai*,,Kkr*YEM$q 53ruT iӾmmqn6Uz6Q%q]̯2W7¨hu _N$~>CI kA8{߀⫐54s*w$FX3{s@ _nd&[̉%<{% C=gܜ\^3\M[M,Nەi`^XִIY{EPr9r,+$H.yFe}SUn^h͌ xEY 4lRo`=Nv5 T(v=DZqy fn&nD9܂N[6l+0f^HU#~fۦ8Z8qK#E͡84X[Hq`-4=Ѻ/ ǵYkx5h|pVa0*)dgk W6x6ԴH #tx# uQ7վ v 'u1*mx,;=[Ɗi5&M+[#X㼿pBN.խi)`\HrU$򋴲Ol,4wVaiapzG3af?ϻ+RrgrBrUZgvSkKovnuMW+# p!ك׵T}?*&CO{-~ވ;Os j;k1kl̮i6:I*~V "HjI`!aݢkY8'w{,x6η즀цyL&ޡ}H.#L'g3ٗK۪QTqO)#"I16GfnmUlG$o~+i^TߩAa-