Ayeh

رهنمود

تصویر مطلبرهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار رئیس و منتخبان ملت در مجلس خبرگان، منظومه‌ی مفاهیم معرفتی و ارزشی اسلام را نرم افزارِ ساختار نظام اسلامی دانستند و با اشاره به لزوم روزآمد شدن این نرم افزار متناسب با گسترش دامنه‌ی فعالیت‌های نظام اسلامی و بروز چالش‌های جدید گفتند: یکی از وظایف مهم فضلا و متفکرین، تقویت مبانی فکری نظام اسلامی به‌منظور عملیاتی کردن مفاهیم دینی مورد نیاز جامعه است.  ایشان روزآمد کردن نرم افزارِ نظام اسلامی را وظیفه فضلای صاحب نظر دانستند و گفتند: البته این به‌روزرسانی به معنای...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز995
دیروز3387
در هفته8091
در ماه112800
مجموع1855755

بازدید کنندگان برخط

2
Online

پيام‌ جامعه مدرسین حوزه علمیه قم خطاب‌ به‌ رئيس‌ جمهور پاكستان‌ در پي‌ شهادت‌ حجة‌ الاسلام‌ حسيني‌
در تاریخ 19/05/1367
 بسم الله الرحمن الرحیم

 رئيس‌ جمهور محترم‌ پاكستان‌ جناب‌ آقاي‌ ضياء الحق‌

 بعد از سلام‌ و آرزوي‌ توفيقات‌ روز افزون‌ براي‌ مردم‌ مسلمان‌ پاكستان‌ خصوصاً خدمتگزاران‌ آنها به‌ عرض‌ مي‌رسد:

 شهادت‌ اسفناك‌ عالم‌ رباني‌ و مجاهد بزرگوار رهبر شيعيان‌ پاكستان‌ مرحوم‌ حجه‌ الاسلام‌ و المسلمين‌ علامه‌ سيد عارف‌ حسين‌ حسيني‌ موجب‌ تأثر شديد و جريحه‌ دار شدن‌ احساسات‌ پاك‌ مقدس‌ ملت‌ مسلمان‌ ايران‌ گرديد.

 اين‌ حادثه‌ ما را بر اين‌ مي‌دارد كه‌ نظرات‌ زير را با جنابعالي‌ در ميان‌ بگذاريم‌:

 1ـ اين‌ ضايعه‌ بزرگ‌ بدون‌ شك‌ بدست‌ دشمنان‌ اسلام‌ با اهداف‌ ايجاد تشديد اختلاف‌ بين‌ مسلمانان‌ بخصوص‌ شيعه‌ و سني‌ و از سرگيري‌ برخوردهاي‌ خونين‌ بين‌ برادران‌ پاكستاني‌ و ايجاد محيط‌ رعب‌ و وحشت‌ بوجود آمده‌.

 2ـ انتخاب‌ زمان‌ براي‌ عاملين‌ اين‌ فاجعه‌ يعني‌ در آستانه‌ فرا رسيدن‌ ماه‌ محرم‌ مورد توجه‌ بوده‌ و طبعاً هوشياري‌ و درايت‌ كامل‌ مردم‌ و بخصوص‌ دولتمردان‌ پاكستان‌ را مي‌طلبد تا از بروز حوادث‌ هولناك‌ و جنايات‌ فجيعتر، پيشگيري‌ شود كه‌ دشمن‌ اهداف‌ خود را حتي‌ با وسائط‌ متعدد و استفاده‌ از دوست‌ نادان‌ دنبال‌ مي‌كند.

 3ـ جناب‌ رئيس‌ جمهور شما خود از نقش‌ مهم‌ شيعيان‌ پاكستان‌ در كسب‌ استقلال‌ آن‌ كشور بخوبي‌ مطلع‌ هستيد و فراز و نشيب‌ تاريخ‌ زندگي‌ آنان‌ را مي‌دانيد كه‌ بي‌ توجهي‌ به‌ حقوق‌ حقة‌ آنان‌ و عدم‌ تأمين‌ امنيت‌ و آزادي‌ عوارض‌ مطلوبي‌ را نخواهد داشت‌ و مسامحه‌ در شناسايي‌ عوامل‌ جنگ‌ افروز امروز بين‌ مسلمين‌ براي‌ كيان‌ و استقلال‌ كشور آثار نامطلوبي‌ خواهد داشت‌. چنانچه‌ شناسايي‌ و مجازات‌ عامل‌ يا عاملين‌ اين‌ جنايت‌ هولناك‌ هر چه‌ سريعتر انجام‌ پذيرد در آرامش‌ و پيشگيري‌ از حوادث‌ بعدي‌ نقش‌ مؤثرتري‌ دارد.

 4ـ مجدداً يادآور مي‌شويم‌ شهادت‌ اين‌ بزرگوار خشم‌ عمومي‌ ملت‌ مسلمان‌ بخصوص‌ حوزه‌هاي‌ علميه‌ را برانگيخته‌ و بي‌ صبرانه‌ در انتظار اقداماتي‌ كه‌ از طرف‌ شخص‌ آنجناب‌ بايد انجام‌ شود، بخصوص‌ نسبت‌ به‌ شناسايي‌ و معرفي‌ عاملان‌ اين‌ جنايت‌ هولناك‌ به‌ سر مي‌برند.

 5ـ جهان‌ اسلام‌ در انتظار اقداماتي‌ است‌ كه‌ از بروز و تكرار اين‌ حوادث‌ بخصوص‌ در كشوري‌ مثل‌ پاكستان‌ سخت‌ جلوگيري‌ شود.

 اميد است‌ هوشياري‌ ملت‌ پاكستان‌ و بيداري‌ مسلمانان‌ آن‌ كشور و تدبير دولتمردان‌ و اقدامات‌ شخص‌ آن‌ جناب‌ دشمنان‌ اسلام‌ را از رسيدن‌ به‌ هدف‌ مأيوس‌ گرداند. سربلندي‌ اسلام‌ و مسلمين‌ و توفيقات‌ همگان‌ را از خداوند بزرگ‌ خواهانيم‌.

جامعه‌ مدرسين‌ حوزه‌ علميه‌ قم‌ 

 

طلیعه

تصویر مطلببیش از یک ماه از ورود جو بایدن رییس جمهور جدید آمریکا به کاخ سفید می گذرد . پیش از ورود او به کاخ سفید برخی با تحلیل‌های ساده انگارانه ، منتظر تغییرات چشمگیر در سیاست‌های جهانی ایالات متحده آمریکا بودند. اما در هفته‌های اخیر برخی رفتارهای وی در عرصه بین‌الملل، نشان داد که هیچ فرقی بین روسای جمهور آمریکا در استراتژی کلان وجود ندارد . گرچه ممکن است در برخی تاکتیک‌ها و نحوه تعامل فرق‌هایی داشته باشند. در ادامه به بررسی و تحلیل اجمالی برخی از این حرکات و رفتارها در عرصه بین الملل می پردازیم : 1 – پس...
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom