Ayeh

رهنمود

تصویر مطلبرهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار رئیس و منتخبان ملت در مجلس خبرگان، منظومه‌ی مفاهیم معرفتی و ارزشی اسلام را نرم افزارِ ساختار نظام اسلامی دانستند و با اشاره به لزوم روزآمد شدن این نرم افزار متناسب با گسترش دامنه‌ی فعالیت‌های نظام اسلامی و بروز چالش‌های جدید گفتند: یکی از وظایف مهم فضلا و متفکرین، تقویت مبانی فکری نظام اسلامی به‌منظور عملیاتی کردن مفاهیم دینی مورد نیاز جامعه است.  ایشان روزآمد کردن نرم افزارِ نظام اسلامی را وظیفه فضلای صاحب نظر دانستند و گفتند: البته این به‌روزرسانی به معنای...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز1189
دیروز3387
در هفته8285
در ماه112994
مجموع1855949

بازدید کنندگان برخط

2
Online

اطلاعيه‌ جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در حمايت‌ از فرمايشات‌ رهبر انقلاب‌ درباره‌ آمريكا
در تاريخ 26/01/1374

 

بسم الله الرحمن الرحيم‏

ملت‌ شريف‌ و بزرگ‌ ايران‌ اسلامي‌

همانگونه‌ كه‌ مطلعيد، در طول‌ يكي‌ دو ماه‌ اخير دولت‌ آمريكا بخصوص‌ سردمداران‌ مستكبر آن‌ تبليغات‌ گسترده‌ و وسيع‌ همراه‌ با تهديدات‌ بي‌ اساس‌ را بر ضد جمهوري‌ اسلامي‌ در سراسر عالم‌ و با امكانات‌ صهيونيستها (ولد نامشروع‌ استكبار جهاني‌) سازماندهي‌ نموده‌ تا به‌ خيال‌ خام‌ خود بتوانند افكار جهان‌ و منطقه‌ را آشفته‌ ساخته‌ و براي‌ يكه‌ تازي‌ و اعمال‌ سياستهاي‌ شيطاني‌ و غير واقع‌ بينانه‌ خويش‌ آماده‌ سازند.

در اين‌ رابطه‌ رهبر معظم‌ انقلاب‌ اسلامي‌ حضرت‌ آيت‌ الله خامنه‌اي‌ "مد ظله‌ العالي‌" با تكيه‌ به‌ قدرت‌ الهي‌ و پشتيباني‌ ميليونها مسلمان‌ سرتاسر جهان‌، در خطبه‌هاي‌ ماه‌ مبارك‌ رمضان‌ و همچنين‌ در پيامها و سخنان‌ حكيمانه‌ خود در سال‌ جديد به‌ روشني‌ سياستهاي‌ آمريكا را افشاء و افكار پليد مديران‌ كاخ‌ سفيد را بر ملاء ساختند. با توجه‌ به‌ رهنمودهاي‌ معظم‌ له‌ و تداوم‌ ماجرا جوئيهاي‌ شيطان‌ بزرگ‌، رياست‌ محترم‌ جمهور در بيانيه‌ مهمي‌ تمامي‌ سياستهاي‌ 16 سال‌ گذشته‌ آمريكا در مواجهه‌ با انقلاب‌ اسلامي‌ را به‌ خوبي‌ ارزيابي‌ كرده‌ و غير عقلائي‌ بودن‌ آنها را اثبات‌ نمودند.

جامعة‌ مدرسين‌ حوزة‌ علمية‌ قم‌ همراه‌ با ملت‌ بزرگ‌ و در صحنه‌ ايران‌ حمايت‌ كامل‌ خود را از بيانات‌ مقام‌ معظم‌ رهبري‌ و موضع‌گيري‌هاي‌ رياست‌ محترم‌ جمهور اعلام‌ نموده‌ و براي‌ چندمين‌ بار توطئه‌ گران‌ كاخ‌ سفيد را به‌ تأمل‌ و تدبر و تجديد نظر در سياستهاي‌ خود دعوت‌ مي‌نمايد و يادآور مي‌گردد كه‌:

از ناكاميها و شكستهاي‌ گذشته‌ خود عبرت‌ گرفته‌ و آزموده‌ را دوباره‌ نيازمايند. حمله‌ به‌ طبس‌، محاصره‌ اقتصادي‌، توسل‌ به‌ كودتا، حمايت‌ از تروريستهاي‌ شناخته‌ شده‌، ترغيب‌ به‌ ايجاد جنگ‌ تحميلي‌ و حمايت‌ مستمر از متجاوز و حمله‌ ناجوانمردانه‌ به‌ هواپيماي‌ مسافربري‌ و ده‌ها مورد ديگر گوياي‌ اغراض‌ شيطاني‌ مسؤولين‌ آمريكا و نشان‌دهنده‌ بي‌ اثر بودن‌ سياستهاي‌ غلط‌ آنان‌ در تاريخ‌ پس‌ از پيروزي‌ انقلاب‌ است‌ و از اين‌ رو قاطعانه‌ اعلام‌ مي‌كنيم‌ كه‌ اين‌ بار نيز تبليغات‌ گسترده‌ و سياستهاي‌ عجولانه‌ و ناپخته‌ آنها در مواجهه‌ با ملتي‌ بزرگ‌ هوشيار و انقلابي‌ (كه‌ با فرهنگ‌ غني‌ و هزار ساله‌ خود همواره‌ در طول‌ تاريخ‌ ثابت‌ كرده‌اند كه‌ مرعوب‌ و مقهور فشارهاي‌ ظالمانه‌ نخواهند شد) محكوم‌ به‌ شكست‌ است‌ و امت‌ اسلامي‌ با اتكال‌ به‌ خداوند متعال‌ و حمايت‌ از مسؤولين‌ دلسوز نظام‌ يكبار ديگر سازش‌ ناپذيري‌ و اقتدار و عزت‌ جمهوري‌ اسلامي‌ را به‌ همه‌ مستكبرين‌ جهان‌ ثابت‌ خواهد نمود.

والسلام‌ عليكم‌ و رحمة‌ الله‌ و بركاته‌
جامعة‌ مدرسين‌ حوزة‌ علمية‌ قم‌
محمد فاضل‌

طلیعه

تصویر مطلببیش از یک ماه از ورود جو بایدن رییس جمهور جدید آمریکا به کاخ سفید می گذرد . پیش از ورود او به کاخ سفید برخی با تحلیل‌های ساده انگارانه ، منتظر تغییرات چشمگیر در سیاست‌های جهانی ایالات متحده آمریکا بودند. اما در هفته‌های اخیر برخی رفتارهای وی در عرصه بین‌الملل، نشان داد که هیچ فرقی بین روسای جمهور آمریکا در استراتژی کلان وجود ندارد . گرچه ممکن است در برخی تاکتیک‌ها و نحوه تعامل فرق‌هایی داشته باشند. در ادامه به بررسی و تحلیل اجمالی برخی از این حرکات و رفتارها در عرصه بین الملل می پردازیم : 1 – پس...
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom