Ayeh

رهنمود

تصویر مطلبرهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار رئیس و منتخبان ملت در مجلس خبرگان، منظومه‌ی مفاهیم معرفتی و ارزشی اسلام را نرم افزارِ ساختار نظام اسلامی دانستند و با اشاره به لزوم روزآمد شدن این نرم افزار متناسب با گسترش دامنه‌ی فعالیت‌های نظام اسلامی و بروز چالش‌های جدید گفتند: یکی از وظایف مهم فضلا و متفکرین، تقویت مبانی فکری نظام اسلامی به‌منظور عملیاتی کردن مفاهیم دینی مورد نیاز جامعه است.  ایشان روزآمد کردن نرم افزارِ نظام اسلامی را وظیفه فضلای صاحب نظر دانستند و گفتند: البته این به‌روزرسانی به معنای...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز3964
دیروز6853
در هفته40509
در ماه123915
مجموع1198420

بازدید کنندگان برخط

4
Online

حجت الاسلام والمسلمین عبداللهی: عید فطر عید وحدت و یکپارچگی همه مسلمانان در مقابل استکبار جهانی است

 

عید فطر، عید وحدت همه مسلمانان است، چرا که همه ملت مسلمان به این عید توجه می کنند. این مسئله می تواند مورد وحدت و یکپارچگی همه مسلمانان در مقابل دشمن واحد و استکبار جهانی باشد.

به گزارش روابط عمومی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، حجت الاسلام والمسلمین عبداللهی، عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، ضمن تبریک عید سعید فطر، گفت: عید سعید در ابعاد مختلف عید بزرگی  است چنانچه در دعای قنوت خوانده می شود« اللهم انی اسألک  بِحَقِّ هَذَا الْیَوْمِ الَّذِی جَعَلْتَهُ لِلْمُسْلِمِینَ عِیداً وَ لِمُحَمَّدٍ صَلَّی اللَّهُ صلی الله علیه و آله ذخرا و مزیدا»، این عناوین شرافت و کرامت و این عبارت گویایی این است که این عید در مکتب اسلام از جایگاه ویژه ای برخوردار است.عضو جامعه مدرسین حوزه اظهارداشت: از منظری گویایی این است که مسلمانان از طریق امساک و خود داری گام هایی در راه تهذیب و تقوا برمی دارند و از طرفی دیگر ارتباط با خدا برگزار می کنند و به کمال معنوی  می رسند. این ها گام هایی در مسیر بندگی و رسیدن به تقوای الهی است.

این استاد حوزه عنوان کرد: از طرفی امسال با وجود ویروس کرونا و جهاد مومنانه، عید فطر در حقیقت تجلی به این کمال و تکامل و برکات است. روز پاداش گرفتن است و از این لحاظ مورد توجه است. عید یعنی روز امید، همه امیدوار می شوند که خدا به آنها توجه کنند و مورد عنایت و رحمت قرار دهد و این گام های تربیتی و معنوی آنها را بپذیرد و این مهم است و در عین حال  انسان باید بین خوف و رجاء باشد، یعنی نگران باشد نکند که از مسیر بندگی عقب افتاده باشد.

وی افزود: روز عید فطر این الهام را می دهد که نباید ارزشهای دینی و ارتباط با خدا و گام برداشتن به سمت کمال، توجه به قرآن در ماه های دیگر تعطیل شود.

حجت الاسلام والمسلمین عبداللهی گفت: عید فطر عید وحدت همه مسلمانان است، چرا که همه ملت مسلمان به این عید توجه می کنند. این مسئله می تواند مورد وحدت و یکپارچگی همه مسلمانان در مقابل دشمن واحد و استکبار جهانی باشد.

عضو خبرگان رهبری اظهارداشت: باید همه بدانیم این وحدت ملت مسلمان در مقابل دشمن واحد مقتدر کند. باید بدانیم اگر تکیه به خدا باشد مورد عزت و اقتدار مسلمانان می شود.


طلیعه

تصویر مطلببیش از یک ماه از ورود جو بایدن رییس جمهور جدید آمریکا به کاخ سفید می گذرد . پیش از ورود او به کاخ سفید برخی با تحلیل‌های ساده انگارانه ، منتظر تغییرات چشمگیر در سیاست‌های جهانی ایالات متحده آمریکا بودند. اما در هفته‌های اخیر برخی رفتارهای وی در عرصه بین‌الملل، نشان داد که هیچ فرقی بین روسای جمهور آمریکا در استراتژی کلان وجود ندارد . گرچه ممکن است در برخی تاکتیک‌ها و نحوه تعامل فرق‌هایی داشته باشند. در ادامه به بررسی و تحلیل اجمالی برخی از این حرکات و رفتارها در عرصه بین الملل می پردازیم : 1 – پس...
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom